ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰

محققان با استفاده از چاپگر سه بعدی کلیدی تولید کرده اند که ویژگی های امنیتی اش را در درون خود مخفی کرده و ساختن نمونه ای دیگر از آن غیرممکن است.

محققان موفق به تولید برخی ترکیبات غضروف مورد استفاده در زانوهای انسان با استفاده از چاپگرهای سه بعدی شده اند. آنان می گویند می توان این مواد را به راحتی به زانوهای آسیب دیده تزریق کرد.

 چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱

موشک فضاپیمایی که ۵ روز قبل از نیوزلند به فضا پرتاب شد از دو جهت منحصر به فرد بود. موتور این موشک برای اولین بار با چاپگر سه بعدی تولید و پرتاب آن از یک محل خصوصی انجام شده است.

 سه‌شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷

همه ما دوست داریم لحظات شیرین زندگی خانوادگی خود را باکیفیت بالا و بدون دردسر ثبت کنیم و عرضه یک دوربین هوشمند یقه ای این کار را راحت کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ویربل، این دوربین به بچه ها و والدین آنها امکان می دهد تا به طور خودکار از لحظات جذاب و خاطره انگیز زندگی عکاسی و فیلمبرداری کنند و مطمئن باشند که هیچ لحظه نابی را از دست نمی دهند.

یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳
 

محققان دانشگاه «ام.آی.تی» با استفاده از روشی جدید در چاپ سه بعدی می توانند یک تکه کامل مبلمان را چاپ کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر، محققانMITروش جدیدی به نام Rapid Liquid Printing برای چاپ اشیای سه بعدی ساخته اند. با کمک این روش می توان اشیای سه بعدی بزرگ و قدرتمندی ساخت.این روش از نمونه های قدیمی سریع تر و راحت تر است.

 شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳

محققان ایرانی موفق به طراحی و ساخت گرم کن خودکار سریع و هوشمند برای محتویات خوراکی های بسته بندی شدند که می تواند در فروشگاهها به کار گرفته شود.
محمد شمس احد اقبالی، مجری طرح «گرم کن خودکار سریع و هوشمند برای محتویات خوراکی های بسته بندی شده» در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت:  امروزه نیاز به مصرف نوشیدنی های گرم چه در خانه و چه بیرون از آن به قدری زیاد است که شاهد افزایش تولید و فروش دستگاه های چای ساز و قهوه ساز هستیم.

 جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸

مدیر انجمن نجوم اهواز گفت: شامگاه امروز در صورت وضعیت مناسب رصدی می توان هلال ماه رمضان را مشاهده کرد.
خسرو جعفری زاده در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص رصد هلال ماه رمضان امسال اظهار داشت: هلال ماه رمضان و شوال همیشه مورد توجه عموم مردم است. ولی رویت هلال پارامترهایی دارد که تنها افراد با تجربه و رصدگران هلال ماه به دنبال آن هستند.

 سه‌شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
 

در حالی که تمامی چاپگرهای سه بعدی موجود محصولات خود را در قالب قطعات مجزا و به صورت لایه لایه و منقطع تولید می کنند، چاپگر سه بعدی رباتیکی ابداع شده که محصول نهایی یکسره عرضه می کند.

بالا