ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

پرینتر سه بعدی چیست؟

پرینترهای سه بعدی یا چاپگرهای سه بعدی تجهیزاتی هستند که با استفاده از طرح های سه بعدی که معمولا با نرم افزارهای  طراحی آماده شده اند را به صورت سه بعدی و واقعی میسازند.  در  این روش  تولیدی معمولا از ذوب مواد اولیه که به صورت فیلامنت وارد

اکسترودر می شود و پس از ذوب به صورت  لایه به لایه بر اساس کدهای داده شده به دستگاه تزریق و ساخته می شوند. این سیستم ها قابلیت ساخت اجسام از مواد فلزی، پلاستیکی و برخی رزین ها و همچنین خمیر سرامیک و حتی مواد غذایی و ... را دارند.
 کاربرد چاپگرهای سه بعدی چیست؟
در حال حاضر ساخت مدلهای سه بعدی  با این چاپگرها  در اکثر صنایع  از هوافضا گرفته تا ساخت کیک و شکلات فانتزی و ساختمانها به کار گرفته شده اند به ویژه در پزشکی، دندان پزشکی و جراحی و ساخت انواع پروتزها تحولی شگرف ایجاد کرده اند.
پرینترهای سه بعدی توانایی ساخت هر نوع قطعه و مدلی را با هر شکل پیچیده و هر ابعادی  از هر جنس و استحکامی را دارا می باشند. ساخت قطعات به صورت نمونه یا کاربردی فرقی برایش ندارد و ساخت قطعات با این روش در تیراژهایی که قالب سازی صرفه اقتصادی ندارد بسیار مفید و موثر می باشند. سرعت، دقت، کیفیت و پایین بودن قیمت تمام‌شده‌ی محصول نهایی  باعث فرا گیر شدن این سیستم شده است.

 

بالا