ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

پرینت سه بعدی سفال

از موادی که برای استفاده در فضا پذیرفته شده اند تا موادی که از زباله های الکترونیکی دور انداختنی ساخته شده اند... کسانی که از پرینترهای سه بعدی برای ساخت اشیای فیزیکی خود استفاده می کنند، هرگز در تاریخ تولید افزوده، چنین انتخاب وسیع و متنوعی را برای کار کردن نداشته اند. چه هدف تولید یک نمونه الکترونیک باشد, چه یک قطعه ماشین مسابقه و یا حتی قطعه ای برای کاشت در بدن انسان، موادی برای پرینت وجود دارند.

اما برای همه پیشرفت های جدید که در چند سال اخیر شاهده بوده ایم، این کنایه دار است که یکی از قدیمی ترین مواد استفاده شده توسط انسان برای ساخت اشیای فیزیکی یعنی خاک رس، هنوز توسط سازندگان انجمن پرینت سه بعدی استفاده نمی شود. گرچه بعضی مهندسان طراحی اختصاصی وجود دارند که متوسل به ساخت پرینترهای سه بعدی سفالی خود شده اند و حتی Shapeways این ماده را به عنوان یکی از گزینه های خود عرضه کرده (گرچه گزینه ای گران)ولی به هر حال استفاده از سفال در پرینت سه بعدی همچنان محقق می شود.


پرینت سه بعدی سفال
یکی از راه هایی که پیمودن پل بین پرینت سه بعدی و سفال را آسان تر می کند، Argillasys است، که یک برنامه پرینت سه بعدی سفالیست از مرکز پرینت سه بعدی دانشگاهی  در غرب انگلستان.
پرینت سه بعدی سفال
پیاله چای بریستول توسط طراح مشهور Peter Ting
نام برنامه Argillasys به تنهایی ترکیبی از کلمه لاتین سفال، «argilla» و «systems» (سیستم) است که توضیحات زیادی درباره راهکار پرینت سه بعدی با موادی می دهد که از نسل انسان قدیمی تر هستند. بنیان گذاران آن، Stephen Hoskins و David Huson در CFPR از سال 2007 روی ماده سفالی پرینت شده به صورت سه بعدی کار کرده اند و از آن زمان تکرارهای زیادی از مواد قابل پرینت سه بعدی انجام داده اند.


پرینت سه بعدی سفال
این شرکت که از یک فرآیند ته نشینی پودر برای ساخت کالا استفاده می کند، به صورت فعال در کنار Viridis LLC که یک تأمین کننده منابع تولید افزوده برای تولید Viriclay (یک ماده سفالی قابل چاپ سه بعدی که برای استفاده در چاپگرهای سه بعدی ZCorp ساخته شده است) است، کار می کند. پرینت سه بعدی سفال کارگاه پیشرفته Argillasys مستقر در بریستول شامل مقدار زیادی از تجهیزات چاپ سه بعدی و نیز محدوده وسیعی از کوره ها و نواحی شیشه کاری سنتی برای پرداخت اشیای چاپ شده سه بعدی است.


پرینت سه بعدی سفال
طبق بیان شرکت، ماده سفالی آنها، بر مبنای چینی سنتی است و مشخصه های بیشتری دارد که به صورت متداول در سفال سنتی یافت می شوند تا مواد سفالی قابل چاپ سه بعدی که توسط دیگر خدمات پرینت سه بعدی استفاده شده اند.


پرینت سه بعدی سفال
شرکت می گوید: «Argillasys سفال های پرینت سه بعدی را فراتر از وضعیت فعلی اشیای تازه خود می گیرد که در آن پرینت سه بعدی به طور خالص از یک نمایش بازی با فن آوری گنجانده شده است».
پرینت سه بعدی سفال
«Argillasys، اقلام سفالی با کیفیت منحصر به فردی را تولید می کند که در آن، پرینت سه بعدی برای تقویت طراحی عالی قبلی استفاده می شود».
پرینت سه بعدی سفال
از زمان راه اندازی، شرکت اعلام کرده که هم محدوده ای از اقلام سفالی پرینت  شده سه بعدی طراح را می فروشد و هم دروازه هایی را برای خود سازندگان برای ساخت طراحی های خود با مواد سفالی، می گشاید.
در میان دیگر محصولات منحصر به فردی که شرکت برای نشان دادن قابلیت های خود ساخته، مجموعه ای از حیوانات سفالی لعابی مصری صیقلی وجود دارد که بر مبنای روش های اصلی مصر باستان هستند که برای ساخت اولین سفال های صیقلی در 5000 سال پیش استفاده می شدند،. مصریان به طور متداول این مصنوعات حیوان و پرنده کوچک را می ساختند و همراه انسان ها در قبرها دفن می کردند.


پرینت سه بعدی سفال
شرکت می گوید: «ما به طور خاص از اسب های آبی و خارپشت های خود راضی هستیم، چیزی که در پرینت سه بعدی جدید می باشد، تغییری است که بین هر جزء وابسته بر روی محل آن در کوره و جایی که در فرآیند خشک شدن در آن قرار گرفته، بدست آمده است».


پرینت سه بعدی سفال
«رنگ می تواند از قهوه ای طلایی تا فیروزه ای تیره تغییر کند که هر حیوان را منحصر به فرد می کند. پرداخت حاصل دقیقا مشابه نتایجی است که در زمان های مصریان بدست می آمد».


پرینت سه بعدی سفال
گرچه هنوز گفتن آن زود است، اگر Argillasys بتواند نسل جدیدی از سازندگان، ابداع کنندگان و طراحان را برای استفاده از سفال تشویق کند تا طراحی های پرینت شده سه بعدی خود را با استفاده از روش هایی که در ابتدا توسط مصریان باستان استفاده می شد، تولید کنند، ما به طور مؤثر به یک چرخه کامل از تحول ساخت اشیای فیزیکی، می رسیم.

بالا