ایجاد حساب کاربری

*

*

*

*

*

*

رمز عبور را فراموش کرده اید ؟

*

تولید موی سر با پرینت سه بعدی

محققان در دانشگاه کارنگی ملون از شیوه ای فوق العاده برای خلق فیبرهای واقعی مو استفاده کرده اند که تنها نیاز به یک پرینتر معمولی و ارزان قیمت FDM دارد.

تاریخ خبر:94/9/28  

:محققان در دانشگاه کارنگی ملون از شیوه ای فوق العاده برای خلق فیبرهای واقعی مو استفاده کرده اند که تنها نیاز به یک پرینتر معمولی و ارزان قیمت FDM دارد. این تکنیک به طرز خارق العاده ای ساده است. این پرینتر دسته کوچکی از پلاستیک گداخته را می فشارد و سپس آن را می کشد تا یک نخ بلند شود تقریبا شبیه رشته های چسبناکی که چسب های تفنگی برجای می گذارند. متاسفانه هر مو باید جداگانه تولید شود به همین دلیل فرآیند زمانبر است.  10 میلیمتر مربع از مو بیش از 20 دقیقه طول می کشد. اما محصول نهایی طبق گزارش ها شبیه موی واقعی است و می تواند به همان صورت نیز مدل داده شود. همچنین بسته به اینکه موها چقدر متراکم کنار هم قرار می گیرند و شیوه قرار گرفتن آنها ، می توانند استفاده های متنوعی داشته باشند از موی مصنوعی تا مسواک.
این روزها پرینتر یا چاپگرهای سه بعدی دیگر نه یک رویا و نه یک محصول غیرکاربردی هستند که فقط بتوان در کارخانه‌ها از آن استفاده کرد. بلکه این محصول در دستان شماست تا بتوانید یک قطعه خراب یکی از وسایلتان را پرینت بگیرید و بلافاصله دریافت کنید. تکنولوژی جدید پرینترهای سه‌بعدی برای تحقق یک رویای دیرینه انسان مدرن طراحی شده است. امروز سیطره این پرینترهای سه بعدی تا آنجا گسترده شده است که می‌توان از یک لنز پرینت و با آن عکس گرفت یا نقاشی‌های تخیلی بچه‌ها را به نمونه‌های واقعی سه بعدی تبدیل کرد و یا به ازای پرداخت ناچیز به یک شرکت ژاپنی جسم سه بعدی جنین به دنیا نیامده‌تان را برای خود داشته باشید.
با ورود پرینتر های سه بعدی اعضای بدن به عرصه علوم پزشکی، پزشکان راه آسان‌تری برای آموزش آناتومی انسان دارند و علاوه بر آن برای اینکه تمرینات جراحی را در دنیای حقیقی انجام دهند دیگر نیازی به شکافتن جسد انسانها نیست. از زمانی که پرینترهای سه‌بعدی توانستند اعضای بدن انسان را پرینت گرفته و برای نمایش در ابعاد سه گانه در کلاس‌ها آماده کنند جراحان نیز می‌توانند پیش از اینکه بیمار را زیر تیغ جراحی بگذارند، چاقویشان را روی نمونه‌های سه بعدی قرار دهند و جراحی را روی مدل‌ انجام داده و از نتیجه آن مطمئن شوند.

بالا